Venus Legacy

Venus Legacy jest innowacyjnym urządzeniem pozwalającym wykonać bezpieczne i bezbolesne zabiegi nieinwazyjnego zmniejszania obwodu ciała, redukcji cellulitu, bardzo skutecznego ujędrniania skóry oraz wygładzania zmarszczek. Za pomocą urządzenia Venus Legacy możemy wykonać zabiegi w okolicy twarzy oraz ciała. Cztery rodzaje głowic oraz zastosowanie rewolucyjnej technologii 4D pozwala na uzyskanie rewelacyjnych oraz długotrwałych wyników bez okresu rekonwalescencji.
Główne zastosowanie urządzenia Venus Legacy:
-
Ujędrnianie ciała
-
Redukcja cellulitu
-
Redukcja Obwodu
-
Modelowanie sylwetki
-
Redukcja rozstępów
-
Konturowanie ciała
-
Wygładzanie zmarszczek
-
Zwiększenie napięcia skóry
Co oznacza technologia 4D?
-
multipolarna fala radiowa (RF) – zapewnia szybkie, bezbolesne i jednorodne nagrzewanie tkanek na różnych głębokościach, prowadzi do kurczenia się włókien kolagenowych, a w konsekwencji ujędrnienia skóry, spłycenia zmarszczek oraz zredukowania cellulitu,
-
impulsowe pole magnetyczne (PEMF) – wpływa bezpośrednio na syntezę kolagenu oraz proliferację (namnażanie) fibroblastów odpowiedzialnych za jego produkcję,
-
technologia VariPulse™ (VP) - pozwala na regulowane zasysanie pulsacyjne, co zapewnia głęboką penetrację energii, drenaż limfatyczny oraz wpływa na poprawę krążenia,
-
technologia podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback) – integruje niewymagający obsługi ręcznej termometr z wyświetlanym na bieżąco na ekranie monitora wykresem, by umożliwić ciągły kontakt ze skórą i zapewnić lepsze efekty kliniczne.
Jak wygląda zabieg?
Jest to zabieg bezbolesny, który równocześnie relaksuje. Odczucia, które nam towarzyszą podczas zabiegu to intensywne, ale przyjemne ciepło połączone z lekkim zasysaniem. Aplikator jest przykładany do powierzchni skóry i okrężnymi ruchami wykonywany jest przyjemny masaż. Termiczne sprzężenie zwrotne, które zostało zastosowane w tym urządzeniu pozwala operatorowi na ciągłą kontrolę temperatury, która jest indywidualnie dostosowywana dla każdego pacjenta.
Ile zabiegów muszę wykonać?
Ilość zabiegów jest uzależniona od oczekiwań pacjenta oraz od stanu jego skóry. Efekt zabiegowy jest widoczny już po pierwszym razie i zwiększa się w miarę wykonywania kolejnych zabiegów. Najlepsze rezultaty widać po 3 miesiącach od zakończenia serii zabiegów. Zaleca się stosowanie 6-8 zabiegów na jedną partię ciała wykonywanych co tydzień oraz wykonywanie zabiegów podtrzymujących rezultaty co 3-6 miesięcy.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
-
Aktywny stan zapalny i/lub infekcja w obrębie miejsc, na których przeprowadzany ma być zabieg.
-
Zaleczony nowotwór lub wykryta zmiana nowotworowa.
-
Postępujące schorzenia neurologiczne.
-
Choroby, które pod wpływem ciepła mogą ulec zaostrzeniu (np. nawracające opryszczki lub opryszczki w miejscach przeprowadzania zabiegu).
-
Wszczepiony defibrylator/rozrusznik.
-
Metalowe implanty w obszarze wykonywania zabiegu. Wyjątek stanowią implanty dentystyczne.
-
Nieustabilizowane medycznie nieprawidłowości w funkcjonowaniu tarczycy
-
Żylaki.
-
Ciąża, zapłodnienie in vitro w ramach zabiegów leczenia niepłodności.
-
Choroby autoimmunologiczne, których skutkują różnego rodzaju zmianami skórnymi.
-
Implanty silikonowe oraz wszczepione wypełniacze obecne w obszarze wykonywania zabiegu.
Schorzenia i leki w przypadku których wykonując zabieg należy zachować szczególne środki ostrożności:
-
Zastrzyki z botoksu oraz wszczepione implanty w obrębie obszaru wykonywania zabiegu (przed wykonaniem zabiegu należy odczekać przynajmniej 1 miesiąc od ostatniego zastrzyku).
-
Karmienie piersią.
-
Epilepsja.
-
Laserowa regeneracja naskórka twarzy oraz głęboki peeling chemiczny wykonywany w ciągu ostatniego miesiąca. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku zabiegów w obrębie twarzy.
-
Świeże blizny lub rany. Obecność zadrapań na skórze w obszarze skóry poddawanemu zabiegowi.
-
Teleangiektazje.
-
Tarczyca – nie zaleca się wykonywania zabiegów w pobliżu i w obrębie tarczycy.
-
Stosowanie środków zawierających izotretinoinę (np. Roaccutane).
-
Niedawno wszczepione wypełniacze.
-
Niedawno wykonane zabiegi chirurgiczne. Stosowanie specjalistycznych kuracji lekowych.
-
Trądzik różowaty (W takim przypadku nie zaleca się wykonywania zabiegu na twarzy. Dozwolone jest wykonanie zabiegu w obrębie innych części ciała).